Tests Passed

Congratulations to the following skaters who passed the following tests for the 2018-19 skating year:

MOVES IN THE FIELD
Linda Ashby – Pre-Juvenile
Maria Babusci – Juvenile
Julia Baldini – Preliminary
Kalynn Berringer – Pre-Juvenile
Paige Bish – Junior
Anna Bradley – Juvenile
Kira Buncke – Pre-Juvenile
Kaylee Carlins – Intermediate
Gianna Laine Catanzarite – Novice
Kylie Chimile – Pre-Preliminary
Paige Cochran – Pre-Preliminary
Paralee Dengler – Intermediate
Preston Dengler – Juvenile
Ben Dilliplane – Senior
Nicole Ebner – Pre-Juvenile
Emma Ehan – Pre-Juvenile
Riley Ehan – Pre-Preliminary, Preliminary
Megan Erfley – Adult Silver
Ella Ferguson – Pre-Preliminary
Leah Fornauf – Novice
Shaylee Garner – Pre-Preliminary
Greer Gaspard – Pre-Preliminary
Zoey Guo – Pre-Juvenile
Gunnar Hagbo – Intermediate
Lola Hagbo – Intermediate
Sanafe Hagbo – Pre-Preliminary
Brooklyn Harper – Preliminary
Kaitlyn Hart – Pre-Preliminary, Preliminary
Hanan Hassan – Pre-Preliminary, Preliminary
Ellie Haynes – Novice
Haley Hunt – Intermediate
Riley Jukes – Intermediate
Freya Klueber – Pre-Preliminary, Preliminary
Avery Kovach – Preliminary
Jenna Latuszewski – Novice
Lauren Latuszewski – Juvenile
Abigail Lehrian – Senior
Amanda Li – Preliminary
Lyndsay Luff – Preliminary
Genevieve Macejko – Juvenile, Intermediate
Adalyn Martin – Pre-Preliminary, Preliminary
Rebekah McBrayer – Pre-Preliminary, Preliminary, Pre-Juvenile
Channing McCann – Pre-Juvenile
Julia Meinert – Pre-Preliminary
Bailey Merrell – Pre-Preliminary
Melynda Nestor – Preliminary
McKenna Pierce – Pre-Juvenile, Juvenile
Sydney Porter – Juvenile
Alexa Queen – Pre-Juvenile
Mackenzie Queen – Pre-Juvenile, Juvenile
Emma Schlichtkrull – Juvenile
Annaliese Schultz – Intermediate
Liesl Schultz – Pre-Juvenile
Elena Semke – Preliminary
Clara Sun – Senior
Rebecca Sun – Pre-Juvenile, Juvenile
Gloria Ussack – Preliminary
Kayla Vasbinder – Pre-Juvenile
Violet Vigliotti – Juvenile
Victor Williams – Novice
Emily Womer – Pre-Preliminary
Rachel Yurk – Juvenile, Intermediate
Lisa Zhang – Pre-Preliminary, Preliminary
Nina Zhang – Pre-Preliminary, Preliminary
Brooke Zieger – Pre-Preliminary

FREESTYLE
Maria Babusci – Pre-Preliminary
Anna Bradley – Pre-Preliminary
Gianna Laine Catanzarite – Pre-Juvenile, Juvenile
Leah Comstock – Pre-Juvenile, Juvenile
Paralee Dengler – Juvenile
Preston Dengler – Pre-Juvenile, Juvenile
Holly Ebner – Pre-Juvenile
Nicole Ebner – Pre-Preliminary
Gunnar Hagbo – Pre-Juvenile
Ellie Haynes – Intermediate
Jaden Iaccio – Intermediate
Diane Kruman – Adult Gold
Lauren Latuszewski – Preliminary
Samantha Lisanti – Intermediate
Genevieve Macejko – Pre-Preliminary, Preliminary, Pre-Juvenile, Juvenile
Rebekah McBrayer – Pre-Preliminary, Preliminary, Pre-Juvenile
Campbell McCann – Pre-Juvenile, Juvenile
Veronica Pimenova – Novice, Junior
Mackenzie Queen – Pre-Juvenile
Julie Schenk – Adult Gold
Olivia Schlichtkrull – Juvenile
Annaliese Schultz – Preliminary, Pre-Juvenile
Clara Sun – Juvenile
Rebecca Sun – Pre-Juvenile
Violet Vigliotti – Preliminary
Lola Wilhite – Intermediate
Victor Williams – Preliminary

DANCE
Giavanna Altmeyer – Paso Doble, Starlight Waltz, Argentine Tango, Viennese Waltz, Westminster Waltz, Quickstep, Silver Samba, Cha Cha Congelado
Alannah Binotto – Novice Free Dance, Junior Free Dance, Senior Free Dance
Paige Bish – Rocker Foxtrot, American Waltz
Amber Blatz – Ravensburger Waltz, Junior Solo Free Dance, Senior Solo Free Dance
Camille Boufford – Senior Solo Free Dance
Tenley Brownwright – Austrian Waltz
Kassidy Burke – Starlight Waltz, Kilian, Blues
Talia Busquets – Rhumba
Gianna Laine Catanzarite – Willow Waltz, Fourteenstep, Foxtrot
Isabella Cavagna – Senior Solo Free Dance
Marissa Christenson – Kilian, Blues, Novice Solo Free Dance, Starlight Waltz
Leah Comstock – Canasta Tango, Rhythm Blues, Cha Cha
Heather Davidson – Junior Solo Free Dance, Senior Solo Free Dance
Marah Ferentino – Dutch Waltz
Christiana Fragale – Rocker Foxtrot, Tango
Danielle Goudas – Ten Fox
Shawn Hagan – American Waltz, Blues
Hanan Hassan – Dutch Waltz
Haley Hunt – Fourteenstep, Foxtrot, European Waltz
Jaden Iaccio – Paso Doble
Sydney Janusey – Kilian, Starlight Waltz, Paso Doble, Blues, Westminster Waltz, Quickstep, Argentine Tango, Viennese Waltz
Anastasia Lestina – Swing Dance, Fiesta Tango, Hickory Hoedown, Willow Waltz, Ten Fox
Jenya Lestina – Solo Foxtrot
Samantha Lisanti – Willow Waltz, Hickory Hoedown, Ten Fox, Fourteenstep, European Waltz, Foxtrot, American Waltz
Dana Loomis – Starlight Waltz, Kilian, Blues, Paso Doble, Viennese Waltz, Quickstep
Alicia Marcucci – Senior Solo Free Dance, Quickstep, Argentine Tango
Benjamin McLemore – Swing Dance, Fiesta Tango, Hickory Hoedown, Willow Waltz, Ten Fox
Olivia Mensch – Starlight Waltz, Blues, Paso Doble, Viennese Waltz
Abigale Morgan – Rhythm Blues, Cha Cha, Fiesta Tango, Swing Dance, Hickory Hoedown, Ten Fox, Willow Waltz, Fourteenstep, Foxtrot, European Waltz, Tango, American Waltz, Rocker Foxtrot
Caroline Mura – Paso Doble, Quickstep, Argentine Tango, Viennese Waltz, Westminster Waltz, Silver Samba, Cha Cha Congelado, Rhumba
McKenna Pierce – Dutch Waltz, Canasta Tango, Rhythm Blues, Cha Cha
Sydney Porter – Cha Cha, Swing Dance, Fiesta Tango
Emma Ross – Intermediate Solo Free Dance, Novice Solo Free Dance
Ella Sanfilippo – Cha Cha, Fiesta Tango, Swing Dance
Sara Schollaert – Rhythm Blues, Cha Cha, Swing Dance, Fiesta Tango
Shannon Schollaert – Rocker Foxtrot, American Waltz
Jenny Shulkin – Rocker Foxtrot, Tango, Blues, Starlight Waltz, Kilian
Natalie Sobel – Yankee Polka, Tango Romantica, Ravensburger Waltz, Midnight Blues
Olivia Strickland – Hickory Hoedown, Willow Waltz, Ten Fox
Grace Stuever – Foxtrot, European Waltz
Clara Sun – Solo Paso Doble
Loren Suttmiller – Foxtrot
Violet Vigliotti – Fiesta Tango, Hickory Hoedown, Swing Dance
Channah Weiner – Kilian, Starlight Waltz, Paso Doble, Novice Solo Free Dance, Junior Solo Free Dance, Blues, Senior Solo Free Dance
Shoshana Weiner – Junior Solo Free Dance, Starlight Waltz, Blues, Senior Solo Free Dance
Carolyn Williams – Tango, American Waltz
Victor Williams – Tango, American Waltz
Rachel Yurk – Swing Dance, Hickory Hoedown, Willow Waltz, Ten Fox

PAIRS
Gunnar Hagbo – Juvenile
Lola Hagbo – Juvenile

 

Congratulations to the following skaters who passed their Gold Tests for the 2018-19 Skating Year:

Senior Moves: Ben Dilliplane, Abigail Lehrian, Clara Sun
Senior Free Skating:
Adult Gold Free Skate: Diane Kruman, Julie Schenk
Gold Dance: Giavanna Altmeyer, Sydney Janusey, Caroline Mura
Senior Free Dance: Alannah Binotto
Senior Solo Free Dance: Amber Blatz, Camille Boufford, Isabella Cavagna, Heather Davidson, Alicia Marcucci, Channah Weiner, Shoshana Weiner
Masters Gold Dance: